Czy „Wiedza o społeczeństwie” to tylko teoria? Czy uczniowie i uczennice mogą współtworzyć ramy funkcjonowania szkoły? Czy młode osoby mogą uczestniczyć w konsultacjach społecznych? Czy osoby poniżej 18 roku życia mogą zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego? Co to jest młodzieżowa rada gminy? Razem z Wami odpowiadamy na te pytania i szukamy dróg do aktywnego udziału młodych osób w życiu naszych gmin.
Za nami intensywny rok 2021. Zorganizowaliśmy 8 szkoleń dla uczniów i uczennic oraz 2 szkolenia dla nauczycieli, nauczycielek, przedstawicieli i przedstawicielek organizacji społecznych. W 2021 roku czekają nas jeszcze dwie premiery. 31 grudnia ruszamy z platformą do kształcenia zdalnego i udostępniamy nasz poradnik o aktywnym udziale młodych osób w życiu społecznym.
A co dalej? W 2022 roku planujemy:
– kolejne 8 szkoleń dla uczniów i uczennic (mamy nadzieję, że tym razem stacjonarnych),
– wsparcie dla działań młodych osób – w każdej z gmin powiatu gdańskiego pojawi się nasz animator lub animatorka, aby wspierać pomysły i inicjatywy młodych osób,
– seminaria gminne – 4 spotkania, na których chcemy rozmawiać o roli młodych osób w społeczeństwie obywatelskim.
Jeżeli macie pytania, pomysły, wnioski … piszcie: biuro@psal.org.pl
Możecie dołączyć do naszego newslettera – swojego maila można zostawić tutaj.
Więcej o projekcie:
– na naszej stronie
– na naszym profilu na Facebooku
Dziękujemy, że jesteście z nami! Do zobaczenia w 2022 roku!
Projekt realizowany jest ze środków Programu NOWE FIO prowadzonego przez Narodowy Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.