Pruszczańska Cukrownia zyskuje nowe życie!
Porozmawiajcie z nami, co jako mieszkańcy i mieszkanki możemy zrobić, aby była miejscem otwartym i pozostała naszą dumą i symbolem!
13 czerwca, w poniedziałek, od 15:00 zapraszamy na spotkanie “Bezpieczne miejskie ulice” z Tomaszem Toszą.
Porozmawiamy o projektowaniu i funkcjonowaniu bezpiecznych miejskich ulic.
Naszym gościem będzie Tomasz Tosza, Zastępca Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, odpowiedzialny za wdrażanie Vision ZERO w mieście, Jaworzno w 2020 roku uzyskało nominację Komisji Europejskiej do pierwszej europejskiej nagrody BRD. Blisko stutysięczne miasto dwukrotnie miało w ostatnich latach ponad dwudziestomiesięczne okresy bez wypadków śmiertelnych. Przed przebudową układów drogowych wypadki z ofiarami miały miejsce średnio co miesiąc.
Spotykamy się w poniedziałek, 13 czerwca, od 15:00 w sali szkoleniowej Aeroklubu Gdańskiego (Pruszcz Gdański, ul. Powstańców Warszawy 36).
13 czerwca, w poniedziałek, od 17:30 zapraszamy na spacer badawczy “Czy pruszczańskie ulice są bezpieczne?” z Tomaszem Toszą.
Porozmawiamy o projektowaniu i funkcjonowaniu bezpiecznych miejskich ulic.
Naszym gościem będzie Tomasz Tosza, Zastępca Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, , odpowiedzialny za wdrażanie Vision ZERO w mieście, Jaworzno w 2020 roku uzyskało nominację Komisji Europejskiej do pierwszej europejskiej nagrody BRD. Blisko stutysięczne miasto dwukrotnie miało w ostatnich latach ponad dwudziestomiesięczne okresy bez wypadków śmiertelnych. Przed przebudową układów drogowych wypadki z ofiarami miały miejsce średnio co miesiąc.
Zaczynamy o 17:30 na przystanku przy Rondzie Żuławskim (obok I LO).
21 czerwca prof. Jakub Szczepański opowie nam jak chronić zabytki (webinarium).
O prowadzącym:
Jakub Szczepański, architekt (prof. dr hab. inż. arch.), historyk architektury i konserwator zabytków. Profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Architektury i Konserwacji Zabytków na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, którego jest absolwentem. Od 2016 roku prodziekan ds. nauki na tej uczelni. Zajmuje się historią architektury, konserwacją zabytków, współczesnymi problemami Gdańska i innych miast regionu bałtyckiego. Przez kilkanaście lat był związany z Nadbałtyckim Centrum Kultury, gdzie kierował pracami przy odbudowie kościoła św. Jana. Działa w organizacjach pozarządowych, m.in. w Fundacji Komitet Inicjatyw Lokalnych i w Kongresie Ruchów Miejskich. Twórca Cyfrowego Muzeum Wrzeszcza.
Spotkanie odbędzie się 21 czerwca od 18:00 na platformie Clickmeeting.
Link do wydarzenia tutaj.
Id wydarzenia: 111-778-296
22 czerwca, w środę, zapraszamy na webinarium, które poprowadzą dla nas Magda Kubecka i Agnieszka Krzyżak-Pitura z Fundacji Rodzic w Mieście. Opowie jak funkcjonują szkolne ulice, czyli bezpieczne ulice w rejonach szkół.
W trakcie webinarium prowadzące opowiedzą nam:
- czym są i jak funkcjonują szkolne ulice (dobre praktyki),
- jakie wartości niosą ze sobą szkolne ulice,
- w jaki sposób szkolne ulice budują miasto,
- jak zaprojektować i wprowadzić w życie ideę szkolnych ulic.
O prowadzących:
Agnieszka Krzyżak-Pitura – założycielka i prezeska Fundacji Rodzic w mieście. Aktywistka miejska, pracuje z lokalnymi społecznościami w obszarze tworzenia szkolnych ulic. Rzeczniczka na rzecz włączających, demokratycznych i zrównoważonych miast. Autorka publikacji, uczestniczka debat i ciał doradczych w obszarze miejsca rodziców i dzieci w mieście. Z wykształcenia politolożka. Prywatnie mam trójki dzieci.
Magda Kubecka pracuje jako badaczka miasta, animatorka kultury, inicjatorka działań sąsiedzkich w przestrzeni publicznej, placemakerka. Jest wiceprezeską Fundacji “Na miejscu” która wspiera społeczności lokalne w ulepszaniu przestrzeni publicznych i sprawczości w mieście. Jest współzałożycielką “Jak działa miasto”, inicjatywy skupionej wokół edukacji o mieście. Magda jest także redaktorką „Magazynu Miasta”, wykładowczynią w School of Ideas na Uniwersytecie SWPS.
Spotkanie odbędzie się 22 czerwca od 17:30 na platformie Clickmeeting.
Link do wydarzenia tutaj.
Id wydarzenia: 619-537-531
28 czerwca, we wtorek, podsumujemy to czego dowiedzieliśmy się o planowanych działaniach na terenie dawnej Cukrowni w Pruszczu Gdańskim.
Spotkanie odbędzie się 28 czerwca od 18:00 na platformie Clickmeeting.
Link do wydarzenia tutaj.
Id wydarzenia: 461-449-812
—
Projekt „Wokół Cukrowni w Pruszczu Gdańskim. Współtworzenie przestrzeni” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.